+ Odpowiedz na ten temat
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Czy to uczulenie na antybiotyk?

  1. #1
    karol93
    Guest

    Czy to uczulenie na antybiotyk?

    Witam. Tydzień temu poszedłem do lekarza bo miałem gorączkę i czułem zbierającą się wydzielinę w górnych drogach oddechowych. Dostałem Augumentin na 6 dni 1g 2x na dzien i Enterol (niby osłonowo). Dziś znowu byłem u lekarza bo mój stan się nie zmienił, a nawet jest gorzej. Ból gardła jest teraz ostry, nawet jak poruszam szyją to czuję ból z lewej strony gardła, dostałem wysypki (wczoraj) i boli mnie brzuch na prawo od pępka (przy chodzeniu, naciskaniu).

    Dostałem teraz 3 dniowy antybiotyk Macromax 1x dzień, Clemastinum 3x dzień i jakieś wapno.

    Moje pytania:
    To są powikłania po nie odpowiednim antybiotyku czy jak?
    Mam się martwić dalej wysypką? 2 porcje leków wziąłem a ona się nadal rozprzestrzenia...
    Ból brzucha może być groźny?

    Do tej lekarki przyszedłem pierwszy raz, gdyż zapisany jestem w ośrodku zdrowia 80km stąd (teraz studiuję i potrzebny mi lekarz bliżej).

    Pozdrawiam.

  2. #2
    wotan99 jest nieaktywny
    Użytkownik Avatar wotan99
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skad
    Wrocław
    Postów
    350

    Dobry Wieczór. To od razu bez zbędnych komentarzy. Ból brzucha po prawej stronie od pępka może świadczyć o zapaleniu wyrostka robaczkowego... W którym miejscu jest ta wysypka ? Być może jest to uczulenie, lecz to powinien ocenić lekarz. Na pewno warto wybrać się jeszcze raz do lekarza (ja nie jestem lekarzem). Czy węzły chłonne są powiększone ? I jak z temperaturą ? Coś jeszcze dolega? Ja bym wybrał się jak najszybciej do lekarza. Pozdrawiam i życzę szybkiego powrotu do zdrowia.

  3. #3
    Nie zarejestrowany
    Guest
    Wysypka obecnie obejmuje całe ciało i zaczyna swędzić. Lekarz widział wszystko dziś rano i tylko dał mi nowy antybiotyk i środki przeciwuczuleniowe... Ale od rana jest coraz gorzej...

  4. #4
    Nie zarejestrowany
    Guest
    gorączka cały czas 37 - 38 stopni... węzły chłonne nie wiem, czuje się opuchnięty na szyi i twarzy

  5. #5
    wotan99 jest nieaktywny
    Użytkownik Avatar wotan99
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skad
    Wrocław
    Postów
    350

    Być może to coś przez antybiotyki osłabiło twój układ odpornościowy. Zrób morfologię i idź z tą wysypką do dermatologa.

  6. #6
    Stylion_pl jest nieaktywny
    Użytkownik
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Postów
    69

    Zgadzam się,bardzo prawdopodobnym jest,ze osłabiłeś swój organizm pod wpływem przyjmowania silnych anntybiotyków,taka opcja jest realna po objawach jakie opisujesz,ale to już wykażą szczegółowe badania.

  7. #7
    tre654@interia.pl jest nieaktywny
    Użytkownik
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skad
    Warszawa
    Postów
    989

    Ja pierniczę . Chłopaki i dziewczyny z przychodni u Ciebie nieźle się spieszą.
    Czułeś że cos Ci się zbiera a oni pierdut antybiotyk ?
    A potem drugi i trzeci.
    Fajnie sie bawią. Wychodzenie organizmu po antybiotyku do pionu trwa 1,5 roku.
    W tym czasie grzybki i różne szczepy rosną.
    A może to jakiś wirus był , a może grzybiczna sprawa ......i te antybiotyki nic nie miały szansy dać.
    Oj o swoje zdrowie chyba bardziej by zadbali.
    Pozdrawiam

  8. #8
    Nie zarejestrowany
    Guest
    Różnie to bywa, ale nie zapomnij o synbiotyku przy antybiotykach. Ochrona dla żołądka jest konieczna. Wyczytałam, multilac synbiotyk ma 9 szczepów żywych bakterii. Ja go stosuje.

+ Odpowiedz na ten temat

Podobne wątki

  1. uczulenie na pelicyline i antybiotyk
    Przez Patrykkg w dziale Forum alergologiczne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-28-2015, 11:19
  2. Zapalenie gardła – wirusowe czy bakteryjne. Czy konieczny antybiotyk?
    Przez Nie zarejestrowany w dziale Forum ogólne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 01-01-2014, 07:33
  3. uczulenie na antybiotyk??
    Przez nadia32 w dziale Forum alergologiczne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 11-05-2013, 06:44
  4. ANTYBIOTYK? CZY jest konieczny w mojej sytuacji?
    Przez Nie zarejestrowany w dziale Forum ogólne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 08-08-2013, 14:25
  5. antybiotyk amoksiklav i uczulenie !!! prosze o szybka odpowiedz
    Przez Agusia021 w dziale Forum pediatryczne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-17-2011, 10:41

Tagi dla tego tematu


LinkBacks Enabled by vBSEO

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252