+ Odpowiedz na ten temat
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Czy nagły spadek nastroju połączony z lękiem i płaczem u osoby w wieku 23 lata

  1. #1
    Nie zarejestrowany
    Guest

    Czy nagły spadek nastroju połączony z lękiem i płaczem u osoby w wieku 23 lata

    Czy nagły spadek nastroju połączony z lękiem i płaczem u osoby w wieku 23 lata płci żeńskiej - młodej dziewczyny na studiach - może być objawem psychozy? Lekarz psychiatra na pierwszej wizycie i jedynej wizycie przepisał lek o nazwie disaperid stosowany przy schizofrenii. Niestety podczas brania tego leku dziewczyna nie mogła normalnie funkcjonować a po odstawieniu jej stan się natychmiast poprawił. Jak to wyjaśnić?

  2. #2
    Nie zarejestrowany
    Guest

    odp

    Może była top chwilowa niedyspozycja a może napięcie, problem, który był powodem takie go stanu minął. ....warto jednak się obserwować czy nie ma nawroty...a co do leku to leki mają szerokie spektrum działania wiec lek może działać na inne choroby nie tylko na tą własnie chorobę. Kluczową sprawą jest też dobry psychiatra, który porozmawia a nie od razu wypiszę receptę. Moja znajoma chodziła do psychiatry na Szeptyckiego 1 w Katowicach i bardzo chwaliła sobie te wizyty.

  3. #3
    annakwiat1994 jest nieaktywny
    Nowy użytkownik
    Zarejestrowany
    May 2017
    Postów
    28

    Niestety, czasem takie mogą być uboczne efekty leków

  4. #4
    Nie zarejestrowany
    Guest

    porada

    Też racja...ale czasem trzeba zmienić niestety lekarza psychiatrę bo nie sztuką jest wypisać receptę, potem następną i następną - trzeba też umieć pomóc. Ja długo nie mogłam ogarnąć się po stracie rodziców,którzy zginęli w wypadku autokarowym za granicą kilka lat temu. Przestałam chodzić do psychiatry i zapisałam się prywatnie do psychologa na Lwowską 5 Warszawie. Miałam niedaleko z pracy ...kilka przystanków tramwajem. Teraz wiem, że tabletki to tylko chwilowa pomoc ale trzeba nad sobą pracować i rozmawiać o swoich przemyśleniach, lękach....

  5. #5
    Nie zarejestrowany
    Guest
    Cytat Napisal Nie zarejestrowany Zobacz post
    Czy nagły spadek nastroju połączony z lękiem i płaczem u osoby w wieku 23 lata płci żeńskiej - młodej dziewczyny na studiach - może być objawem psychozy? Lekarz psychiatra na pierwszej wizycie i jedynej wizycie przepisał lek o nazwie disaperid stosowany przy schizofrenii. Niestety podczas brania tego leku dziewczyna nie mogła normalnie funkcjonować a po odstawieniu jej stan się natychmiast poprawił. Jak to wyjaśnić?
    Może wyjaśnić tak, że miała poczuć jak to jest na takich lekach, żeby już więcej nie świrowała, tylko wzięła się w garść. Co innego starsi, którzy nie są tak potrzebni.

  6. #6
    Nie zarejestrowany
    Guest

    Co to znaczy żeby już więcej nie świrowała?????

    A cóż to za odpowiedź?????
    Co to oznacza żeby więcej nie świrowała? Nie było mowy o żadnym świrowaniu. Dziewczyna po prostu z nieznanego powodu dostała nagłego obniżenia nastroju. To nie było zależne od niej. Czy psychiatria polega na przepisywaniu leków w celu żeby pacjent miał poczuć jak to jest "na lekach"? Lepiej uważać co się wypisuje.

  7. #7
    niezalogowany
    Guest
    Czy psychiatria polega na przepisywaniu leków w celu żeby pacjent miał poczuć jak to jest "na lekach"?
    Tak napisałem, bo mówiono mi o takim przypadku i to od tej doktor, u której ja byłem. Może się pomyliła, a może miał to być taki rodzaj terapii, która podobno skończyła się odtruwaniem na oddz psychiatrycznym.

  8. #8
    synapsa jest nieaktywny
    Użytkownik
    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Postów
    124

    Risperidon ma silne właściwości uspakajające.Być może lekarz nie chciał przepisać benzodiazepiny.Stan emocjonalny koleżanki =jednostkowy o niczym nie świadczy.Musi być obserwowana przez rodziców, Ciebie czy nie ma wzrostu nastroju:hipomanii i po pewnym czasie depresji albo mówi o zdarzeniach,które obiektywnie nie mogły zaistnieć.

+ Odpowiedz na ten temat

Podobne wątki

  1. Długotrwały spadek nastroju - czy to może już być depresja?
    Przez Nie zarejestrowany w dziale Forum psychologiczne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 07-08-2015, 17:23
  2. Nagły, gwałtowny spadek TSH przy Hashimoto.
    Przez niezarejestrowany w dziale Forum endokrynologiczne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 02-08-2015, 11:46
  3. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 10-05-2013, 16:30
  4. Problem z wysokim ciśnieniem w młodym wieku 23 lata.
    Przez Simil w dziale Forum kardiologiczne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-14-2013, 19:37
  5. nagły spadek cisnienia
    Przez Nie zarejestrowany w dziale Forum kardiologiczne
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 11-29-2010, 09:35

Tagi dla tego tematu


LinkBacks Enabled by vBSEO

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247