Witam, mam 24 lat,a palę papierosy, nie biorę leków. W 2011 roku w styczniu biegałem na mrozie, po treningu pojawiły się duszności, uczucie podobne do skurczu oskrzeli. Na początku myślałem że to płuca zrobiłem wszelkie możliwe badania w tym zakresie, to jest : spirometrię, bronchoskopie, tk klatki piersiowej (wynik - powiększony węzeł chłonny we wnęce płuca prawego), prześwietlenie klatki, ekg, W lipcu byłem w szpitalu pulmonologicznym gdzie wykluczono astmę i wykonano w/w bronchoskopie dostalem jakiś steryd i zostałem odprawiony do domu przez lekarza który stwierdził że to coś od żołądka.W sierpniu skierowano mnie do szpitala na odział gastro gdzie po przez pehametrie i gastroskopię stwierdzono przepuklinę przełyku 2 stopnia co z tym idzie refluks. Przypisano mi Polprazol 40 2 x dziennie, stosowałem diętę, nie pomogło więc skontaktowałem się z chirurgiem i poddałem laparoskopowej operacji przepukliny przełyku w styczniu tego roku w szpitalu w Ozimku. Niestety żadne z ww poczynań nie przyniosły najmniejszego efektu.
Objawy:
Przez cały czas odczuwam ból, pieczenie pod prawą łopatką nie potrafię dokładnie określić tego uczucia, dolegliwości nie zmieniają się w trakcie dnia czy nocy nie są też uzależnione od posiłków , w gardle mam cały czas flegmę, ostatnio ból pojawił sie z przodu klatki piersiowej również po prawej stronie z tym że jest inny bardziej odczuwalny występuje bardziej po prawej stronie (tuż przy sutku z tym że w środku , głęboko pod skórą) w przeciwieństwie do pieczenia pod łopatką ten z przodu nie jest ciągły, raz jest a raz nie. Wysiłek fizyczny powoduje uczucie duszności tak jakbym nie mogł nabrać 100% powietrza

Po operacji nie było poprawy stanu zdrowia stosowałem znowu polprazol bez skutku. Co jest najdziwniejsze nie mam zgagi właściwie przed operacją miałem ją może raptem z dwa trzy razy w przeciągu miesiąca wcześniej również nie występowała a po operacji wogóle nie miałem zgagi żadnego pieczenia od żołądka , ani nieprzyjemnego zapachu z ust.
Podkreślam że wszystkie bóle pieczenia występują w obrębie prawej strony klatki piersiowej i nigdy nie występowały z drugiej strony.
Moje pytanie brzmi: czy te objawy pasują do refluksu a jeśli tak czy możliwe jest żeby operacja i leki zobojętniające kwas nie przyniosły żadnego efektu nawet najmniejszego i czy objawy przy refluksie mogą byś umiejscowione przez cały czas wyłącznie po jednej stronie ciała i di tego daleko (w moim odczuciu) od układu pokarmowego
Bardzo proszę o pomoc