Witam, mam 17 lat i na przestrzeni ostatnich lat dostrzegłem w swoim zachowaniu niepokojące mnie objawy.Mam problemy związane z kontaktami z rówieśnikami. Po za szkołą spotykam się z 2 znajomymi w których otoczeniu czuje się dobrze. Zawsze gdy mam poznać kogoś nowego w wieku zbliżonym do mojego, lub gdy spotykam się z kimś po dłuższym czasie odczuwam niepokój lub nawet lęk przed tym spotkaniem. Jak już dojdzie do spotkania z kimś kogo mało znam pozostaje spięty mimo woli, nawet jeśli jest ze mną ktoś kogo dobrze znam.
Kolejną sprawą jest brak motywacji, chcę się zmienić, zacząć ćwiczyć a zwyczajnie nie potrafię. Taka sama sytuacja jest w sferze stosunków damsko-męskich.
Często po stresujących sytuacjach mimowolnie mówię do siebie. Do tego wszystkiego dochodzi strach przed tym że ktoś mnie oceni. Zdarzają mi się obniżenia nastroju. Co do mego dzieciństwa to nie było ono najlepsze. Wyśmiewanie w szkole, wychowano mnie na zupełnego pacyfistę, typowe "popychadło". Do tego we wczesnym dzieciństwie przemoc w rodzinie. Ostatnio stwierdziłem że nawet jak na introwertyka moje zachowanie jest co najmniej dziwne, myślałem że to dystymia ale w sumie to sam już nie wiem czy mam jakieś zaburzenia osobowości czy tylko mi się wydaje że coś ze mną nie tak?