Witam !
Mam dość nie typowe pytanie, prosił bym jednak o rzetelną odpowiedz, ponieważ martwię się o stan mojej partnerki. Czy branie środków antykoncepcyjnych może zafałszować wynik testu ciążowego ?
W kwietniu 2013 roku, z powodu problemów z nieregularnym okresem (oraz wiadomych powódek) ginekolog namówił moją partnerkę na spróbowanie hormonalnych środków antykoncepcyjnych. Przeprowadziła ona oczywiście odpowiednie badania próby wątrobowe etc., po których lekarz dobrał jej tabletki ASUBTELA z których oboje byliśmy zadowoleni, a według lekarza to jedne z najlepszych tabletek dostępnych na rynku. Moja partnerka brała tabletki regularnie, co do minuty, chodziła do ginekologa, nie spożywała żadnych zakazanych środków (które zneutralizowały by działanie tabletek). Od jakiegoś czasu jednak ma ona straszliwe bóle podbrzusza, zawroty, głowy, nudności. Według recepty organizm może tak reagować, kiedy nie robi się przerw między opakowaniami (zdarzyło się to 3 krotnie – brak przerwy). Od grudnia 2012 roku wiadomo jest, że moja partnerka ma problemy z nerkami ok. miesiąca temu stwierdzono u niej kamienie. Po jednej z wizyt u urologa lekarz stwierdził , że kamień jest już w pęcherzu i należy go jedynie „urodzić”. Stwierdził on, że konieczne będzie wykonanie usg jamy brzusznej, przez co moja partnerka się wystraszyła (jednak z tego co czytałem jest to standardowe badanie przy kamieniach). Zrobiliśmy więc test ciążowy, którego wynik był negatywny, mimo tego tydzień temu udaliśmy się razem do ginekologa. Lakarka, nie mogła wykonać usg, ponieważ można je wykonywać niby w odstępach półrocznych, standardowych badań również nie można było wykonać z powodu stanu zapalnego pochwy. Lekarka pochwaliła moja partnerkę i powiedziała, że powinna ona dalej brać tabletki i zająć się porządnie nerkami, żeby nie mieć problemów zdrowotnych podczas ciąży, które mogło by zagrozić również dziecku. Kilka dni później, urolog sprawdził wyniki moczu mojej partnerki (podwyższone erytrocyty oraz leukocyty) i zapytał się jej czy na pewno nie jest ona w ciąży, wykonaliśmy więc kolejne 2 testy, których wynik wyszedł negatywny. Nie wiem dlatego, czy są to sprawy związane z kamieniami , według tego co czytałem przy kamieniach, możliwe sa nudności, zawroty glowy migreny (mocny stan zapalny ?), czy brakiem przerwy w opakowaniu tabletek. Prosił bym o jak najszybsza odpowiedz
Zatroskany partner.