+ Odpowiedz na ten temat
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Temat: Czerwone plamy na policzkach po lekach Differin i Zineryt

  1. #1
    Nie zarejestrowany
    Guest

    Czerwone plamy na policzkach po lekach Differin i Zineryt

    Siemka od ponad tygodnia ( jakoś 11dni) stosuje "Differin" (raz dziennie około godziny 15) i "zineryt" ( 2 razy dziennie z rana około 8 i wieczorem 22).
    Dermatolog mi tak zlecił.

    No więc, z moich obserwacji zauważyłem, że leki te strasznie wysuszają skórę(skóra tak jakby schodziła bardzo małymi kawałkami), wg mnie wszystko było w porządku widać były małe poprawy, ale niestety 2 dni temu wyskoczyły mi czerwone plamki na policzkach gdy nakładam na nie wyżej podane leki piecze jak cholera, ogólnie gdy dotykam piecze mnie to, z tego co mama mi podpowiedziała być może to przez moją wrażliwą skórę, nie wiem czy to normalka przy tych lekach czy to moja skóra tak reaguje..

    Dlatego zanim skontaktuje się z dermatologiem chętnie przeczytam co na ten temat sądzicie.

  2. #2
    Nie zarejestrowany
    Guest

    Wink

    Cytat Napisal Nie zarejestrowany Zobacz post
    Siemka od ponad tygodnia ( jakoś 11dni) stosuje "Differin" (raz dziennie około godziny 15) i "zineryt" ( 2 razy dziennie z rana około 8 i wieczorem 22).
    Dermatolog mi tak zlecił.

    No więc, z moich obserwacji zauważyłem, że leki te strasznie wysuszają skórę(skóra tak jakby schodziła bardzo małymi kawałkami), wg mnie wszystko było w porządku widać były małe poprawy, ale niestety 2 dni temu wyskoczyły mi czerwone plamki na policzkach gdy nakładam na nie wyżej podane leki piecze jak cholera, ogólnie gdy dotykam piecze mnie to, z tego co mama mi podpowiedziała być może to przez moją wrażliwą skórę, nie wiem czy to normalka przy tych lekach czy to moja skóra tak reaguje..

    Dlatego zanim skontaktuje się z dermatologiem chętnie przeczytam co na ten temat sądzicie.
    Wrażliwa skóra reaguje a tego typu leki mocno (swędzenie,pieczenie,czerwona buzia,schodzący martwy naskórek ) Masz mocno podrażnioną skórę. W jakiej kolejności stosujesz leki? W twoim wypadku teraz najlepiej na chwilę przestać z zinerytem i stosować tylko diff wieczorem (przez jakiś tydzień) potem możesz powrócić do stosowania zinerytu jednak stosuj go po powrocie z zajęć (w szkole, uczelni) czyli popołudniu prezd tym pamiętaj o umyciu najpierw buzi potem zineryt potem wieczorem znów umyj buzię i nałóż diff i pozostaw na całą noc (rano skóra musi odpocząć i nakładanie rano na nią lek gdzie skórę wystawiasz na czynniki zewnętrzne głównie słońce może prowadzić do mocniejszej reakcji skóry podrażnienia, pieczenia i powstawania przebarwień. Rano przed wyjściem do szkoły stosuj krem uv od 30 do 50 (min ++ a najlepiej +++ na opakowaniu). I do mycia buzi polecam ci najlepszy produkt jaki jest na rynku (według mojego zdania i dermatologów ) emulsje do mycia buzi Cetaphil (można zakupić w aptece czy superpharmie koszt około 39zł do 50zł) i pamiętaj o nawilżaniu cery co jest bardzo ważne i w tym przypadku również polecam ci Cetaphil krem. Bierzesz jakieś tabletki oprócz stosowania leków zewnętrznie ? A i dieta też jest ważna (ograniczenie słodyczy cóż one same z siebie nie powodują trądziku jednak paradoksalnie gdy posiadasz trądzik mogą go zaostrzyć. potrawy ostre również ogranicz wywołują dużą reakcję n organizm i skórę ) sen minimum 7 godzin, stres wiem, że to trudne a czasami nie możliwe by go nawet ograniczyć ,ale staraj się go unikać jest on wrogiem ładnej cery

+ Odpowiedz na ten temat

Podobne wątki

  1. Czerwone plamy
    Przez Nie zarejestrowany w dziale Forum onkologiczne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 09-26-2014, 15:19
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 09-12-2014, 17:27
  3. czerwone plamy na stopach
    Przez jagaaaak w dziale Forum ogólne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 10-29-2013, 20:29
  4. Czerwone plamy na stopach.
    Przez Nie zarejestrowany w dziale Forum dermatologiczne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 08-28-2013, 16:01
  5. Differin opinie
    Przez nowy w dziale Opinie o lekach
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 11-24-2011, 11:24

Tagi dla tego tematu


LinkBacks Enabled by vBSEO

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242