Witam mam 21 lat, w tym roku zaczął się u mnie pewien problem...
Otóż koleżanki mnie namówiły mnie na troszkę marihuany, nie jestem uzależniona, wcześniej też próbowałam od czasu o czasu, w małych ilościach i dużych odstępach czasowych, mowa tu o trzech machach co jakieś pół roku. Po ostatnim zdarzeniu około 2 miesiące temu stwierdziłam, że już nigdy tego do ust nie wezmę. Wzięłam, 3 machy i... Niesamowicie szybko zadziałała... Nigdy tak nie było, bo praktycznie nigdy mnie nie brało... Zaczęłam się śmiać... 5 minut, po czym tamten dzień zamienił się w koszmar. Inni się zaczynają śmiać, ja natomiast opowiem dokładnie jak to wyglądało z mojej strony...
Poczułam jak zaczyna mnie ciągnąć w dół, po prostu czułam jak ziemia chce mnie pochłonąć, tętno mi się podwyższyło i zaczął się koszmar... Serce waliło jak opętane, z 10 uderzeń na sekundę dosłownie, myślałam, że to koniec, żegnałam się już w myślach ze wszystkimi... Po czym stwierdziłam, że nie chce umierać, nie mogę umrzeć no panika normalnie... Przytuliłam się do bliskiej mi osoby, która też miała już pełno strachu... Przeze mnie. I tak troszkę się uspokoiłam... Potem to już przez około następne 3h to miałam takie napady paniki i ulga i tak w koło. Potem wszystko wróciło do normy, tzn parę dni po tym zdarzeniu... Zaczęłam znów normalnie żyć i zapominać o tym... Aż do ostatniej niedzieli kiedy znów mnie to dopadło, najpierw w chłodnym pomieszczeniu mi się słabo zrobiło, potem w aucie bardzo gorąco, po 40 min poczułam mrowienie dłoni, tętno, serce i znów panika... Trafiłam na pogotowie, tam zrobili mi EKG i podali taką tabletkę na zwolnienie tętna -50g (nazwy nie pamiętam) ale bardzo mnie zamuliła... Po 30 min zmierzyli mi ciśnienie, 115/80 także w miarę zwolniłam Teraz moje pytanie polega na tym, czy przez ten pierwszy tak silny atak mogą powtarzać się kolejne??
Wczoraj byłam u lekarza rodzinnego i mam skierowanie do kardiologa. Ale dopiero na września, także chce iść gdzieś prywatnie;/. Mam też podejrzenie że może to być coś na podłożu nerwowym... Jak unikać takich powrotów ataku?