+ Odpowiedz na ten temat
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Co robić dalej

  1. #1
    Nie zarejestrowany
    Guest

    Co robić dalej

    Dzień dobry biorę obecnie rispolept w dawce 0,5(brałem w szpitalu 3mg) obecnie lekarz psychiatra zmniejszył mi na 0,5mg na noc, bo wystąpiły u mnie skutki uboczne,bezsenność, jąkanie , nie wyraźne widzenie (ostrość się pogorszyła, czasem widzenie przez mgłę) nie wyraźne pismo( podczas pustej myśli) , drżenie rak ( trzęsienie rak-w trakcie ruchów precyzyjnych-tzn wyjmowanie pieniędzy z portfela, wyjmowanie kluczy z kieszeni , czy samo przekręcanie klucza w drzwiach .Dodatkowo pojawiło się bóle stawowe w rekach, nogach, ból kręgosłupa. Chodzę otumaniony W szpitalu stwierdzili mi zaburzenie osobowości schizoidalne, dokładniej to było tak że leczyłem się przed szpitalem , w PZP ,brałem zolafren 5mg ( tak lekarz powiedział na zaburzenie osobowości schizoidalne i to im powiedziałem ) dobrze się czułem do momentu aż się pojawiła sytuacja stresująca, i odczułem niepokój- byłem w trakcie remontu( malowania mieszkania, było tak trochę pomalowałem , musiałem się położyć na chwile , i tak w kółko, w końcu , wybrałem się do szpitala , tam mi zwiększyli dawkę zolafrenu do 10mg i dawali relanium 5mg.Dobrze się czułem , od momentu wyjścia ze szpitala zaczęły mi się trząść ręce, i pojawiły się problemy ze snem, zmniejszono mi dawkę na 5mg, nie pomogło, w trakcie brania leku pojawił się przymus chodzenia. W poradni przyszpitalnej przepisano rispolept w dawce początkowo na 1 mg , pojawiło się pieczenie ciała ( tułowia i rąk ) z tego powodu wylądowałem ponownie w szpitalu . Tam stopniowo zwiększali dawkę do 3mg na dobę, z czasem dawali inne leki,anafranil, spamilan, cloranxen i pieczenie ustąpiło. Ale oprócz drżenia rąk, doszło w trakcie leczenia szpitalnego jąkanie ,coraz gorsze pismo , bóle stawowe, bóle kręgosłupa, bezsenność( dali początkowo na to ketrel a skończyli na tisercinie ) mówiłem w szpitalu, o wszystkich działaniach nieprzydanych ale mnie ignorowali bo uważali ze zmyślam . Skończył się mój czas pobytu w szpitalu,m wiec mnie wypisali z tymi w/w problemami . po wyjściu ze szpitala, lekarz psychiatra zdiagnozowała objawy pozapiramidowe i parkinsonizm( dopisała pridinol do rispoleptu i zmniejszając dawkę obecnie na 0,5 mg na noc. Skutki uboczne nie wyraźna mowa , nie wyraźne pismo ,wypadanie włosów z głowy nie wyraźne widzenie, bóle stawowe, ból kręgosłupa, problemy ze snem(biorę tisercin) pozostały. Moje pytanie brzmi czy jest możliwe cofniecie tych skutków ubocznych po zakończeniu leczenia rispoleptem, czy są to już trwałe zmiany w organizmie (rispolept biorę od listopada zeszłego roku do nadal). Co robić dalej

  2. #2
    Nie zarejestrowany
    Guest
    mam kontakt z psychologiem ze szpitala (mialam z nim zajecia) i na zajeciach wyjasnial nam zreszta nie on jeden bo druga doktor psychologii mowila podobnie. zaburzenie osobowosci NIE jest choroba tu nie ma co leczyc jest sie po prostu "trudnym czlowiekiem" i czesc zaburzen osobowsci ustepuje a sa takie ktore zostaja do konca zycia. istnieja rowniez lekarze ktorzy twierdza ze cos takiego wyleczy tylko terapia a nie leki tak wiec takie mocne leki sa dla ludzi naprawde chorych a ze zwyklych tylko trudnych ludzi robia warzywo. to jest jak strzelanie z armaty do much. jakie masz objawy zaburzenia osobowosci bo czesc ludzi je ma i normalnie funcjonuje i nawet nie wie o nich. masz osobowosc schizoidalna nam mowil ten psycholog na zajeciach wprawdzie o osobowsci schizotypowej to jest co innego ale mowil nam ze generalnie w Polsce sie tego nie diagnozuje a jesli juz to na podstawie tego ze nie wiadomo co pacjentowi jest to przypisuje mu sie to (osobowosc schizotypowa) i ze to moze minac samoistnie. jakie masz obajwy go generalnie jest tak ze jak sie trafi do szpitala albo psychiatry to on musi cos zdiagnozowac a czasem nie jest to do konca prawda. jesli ktos funcjonuje dobrze to nie wymaga lekow

  3. #3
    Nie zarejestrowany
    Guest
    to co opisujesz wyglada bardziej na zaburzenia lekowe. z jakiego powodu trafiles do szpitala? wiesz ze lekarze maja profity za przepisywanie pewnych lekow i wczasy za to? poza tym rispolept daja a jest lekiem starej generacji ale na nfz kosztuje 3 zl a bez znizki niewiele wiecej a sa leki nowej generacji ktore powoduja mniej skutkow ubocznych ale lekarze nie chca ich dawac bo jesli sa wypisane na znizke do kosztuja 3 zl ale pasntwo musialoby doplacac nawet 300 zl do nich i dlatego nie wolno im ich przepisywac na fundusz jesli nie ma wyraznych przeciwskazan do stosowania tych starej generacji i tanich. poza tym to dziwne po rispolepcie bezsennosc zwykle po nich ludzie tylko jedza i spia

  4. #4
    Nie zarejestrowany
    Guest
    nie doczytalam dokladnie jest napisane z jakiego powodu trafiles do szpitala. po odstawieniu lekow to objawy sie cofna ale tyle prochow na jednego czlowieka to jest przesada a nie wierzyli ci mowili ze zmyslasz bo musieliby wypisac wlasnie tek drogi lek o ktorym pisalam. prochy leczy prochami gdzie tu logika. odstaw prochy zobacz co bedzie jesli to lęlki to spoboj z tym walczyc zajmij sie czyms pracujesz uprawiasz jakis sport masz jakichs znajomych? czasami lekarze robia z igly widly moze warto odwiedzic specjaliste medycyny alternatywnej czy nie ma jakichs pasozytow, boreliozy i innych chorob itp. trzymaj sie! zadbaj o siebie, o diete wyjdz z domu
    poza tym ile masz lat? nam profesof mowil na zajeciach ze diagnoze zaburzen osobowosci trzeba stawiac bardzo ostroznie u ludzi mlodych bo moze to byc przejsciowe spodowane wiekiem

  5. #5
    Nie zarejestrowany
    Guest
    potwierdzam to, co pisza osoby wyzej - autorze masz nerwice jak byk nie truj sie neuroleptykami bo nie sa ci potrzebne. poczytaj w sieci o ludziach, ktorzy wyszli z nerwicy. zmien lekarzy. zdarzaja sie takie objawy nawet przez jedno wydarzenie jesli np jestes mlody zapalisz trawke czy cos mozesz sobie cos wmowic i np odczuwac problemy z sercem i taki stan moze trwac miesiacami jesli tego nie zrozumiesz ale leki otumaniajace nie pomoga ci w tym tylko pogorsza twoj stan

+ Odpowiedz na ten temat

Podobne wątki

  1. co robić dalej z zębem
    Przez rein w dziale Forum stomatologiczne
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 07-26-2016, 14:01
  2. Co mam dalej robić ?
    Przez ola050195 w dziale Forum psychologiczne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-12-2016, 14:25
  3. co robic dalej ??
    Przez Nie zarejestrowany w dziale Forum ginekologiczne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 12-29-2015, 08:47
  4. co robic dalej ??
    Przez Nie zarejestrowany w dziale Forum ginekologiczne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 12-29-2015, 08:46
  5. Co robić dalej?
    Przez Szymon24 w dziale Forum psychologiczne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 09-22-2011, 14:42

Tagi dla tego tematu


LinkBacks Enabled by vBSEO

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252