Witam. Prosze o pomoc, bo od dwoch miesiący mężowi (35lat) dokuczają straszne niestrawności, mrowienie a czasem bol mięśni nóg i strasznie chudnie. Wszystko zaczelo sie dwa miesiace temu kiedy mąż trafił na ostry dyżur po zażyciu dwoch rożnych tabletek na spalanie tkanki tłuszczowej. Jego ciśnienie wzrosło do 197/110. Miał ogromne wzdęcie i cały czas bardzo mu sie odbijało. Na pogotowiu długo trwało zbijanie ciśnienia a i wzdęcie trwało kilka godzin. Wczesniej chodził reguralnie na siłownie i brał rozne przedtreningówki i potreningówki (na pewno NIE sterydy). Wczesniej czasem po kawie rowniez źle sie czuł, miał słabości. Po wykonanych badaniach miał przy dolnej granicy niektóre elektrolity, ale juz po miesiącu wprowadzenia magnezu, potasu i żelaza wyniki były lepsze. Mąż miał robione gastroskopię, kolonoskopię i USG jamy brzusznej, ktore nic nie pokazały. Lekarz gastrolog zdiagnozował lekki refluks. Przez miesiac czasu mężowi wciąż sie odbijało i miał przy tym straszne słabości oraz robił sie blady. Jakieś 3 tygodnie temu doszło do tego osłabienie mięśni, mrowienie w łydkach i czasem nawet bol w udach.
Poniewaz mąż jest tez alergikiem powtórzyliśmy badanie na alergie pokarmowa, która wyszła bardzo niekorzystnie. Gluten, ziemniaki, ryż, marchew bardzo wysoka ( nie mieszcząca sie w skali <100 ) alergia. Dwa razy większa niż 3 lata temu.
Enzymy trzustkowe i wątrobowe w normie. Badanie na pasożyty nic nie wykazało. Mocz OK. Fibroscan wątroby tez w porządku.
Następny lekarz zasugerowal badanie na krzywą cukrową. Cukier na czczo 97, po wypiciu glukozy po godzinie 247, po dwoch 217. Oczywiście maż całkiem ograniczył cukier, gluten, ryz i prawie całkiem ziemniaki.
Diabetolog przepisał żelazo, kwas foliowy i magnez oraz GLOCOPHAGE XR 500. Po spożyciu tego leku na cukrzyce na 3 dni minęły wszystkie dolegliwości trawienne a i mięśnie tylko lekko drgały i odzyskał w nich większa sile. Niestety na 4 dzien znów poczuł słabość i drganie w mięśniach nóg. A wczoraj po zjedzeniu żurku znów zaczelo mu sie bardzo odbijać. Dodam jeszcze ze w ciagu dwoch miesiacy schudł 15kg i wciąż chudnie. Leki na cukrzyce bierze od tygodnia. Maż wciąż mówi, ze tak sie nie da żyć i jest załamany. Jak nie dolegliwości z układu trawiennego, to osłabienie i mrowienie mięśni. Prosze o pomoc, jakie badania powinnismy jeszcze zrobic?