Witam wszystkich serdecznie.
Ponieważ nie wiemy już gdzie szukać pomocy, trafiłam tutaj.
W internecie siła i liczę, że być może ktoś... zasugeruje albo wpadnie na coś, na co nie wpadł jeszcze żaden lekarz, który diagnozował moją siostrę. Proszę by ktoś spróbował ułożyć wszystkie objawy i wyniki badań w jedną jasną całość. Bardzo proszę...

Ania, 27 lat

Stawy:
Bóle kolan - od podstawówki
Problemy ze stawami żuchwowymi, bóle dłoni i palców - od gimnazjum
Po ciąży (2009) - ogólne bóle stawów całego ciała
Od pół roku - ograniczone ruchy lewego barku ze względu na bardzo nasilony ból, obraz usg bez zmian, ale wg. słów lekarza słychać "trzeszczenie"

Układ pokarmowy:
Kolki, bóle jelit - od zawsze
Bóle żołądka, jelit, przeleczono stan zapalny błony śluzowej dwunastnicy i żołądka - 2010 rok
Powiększone węzły w kresce jelita cienkiego - około 2011 rok, leczona dwoma antybiotykami, węzły się zmniejszyły

Objawy ogólne od 2013:
Skurcze mięśni (najbardziej nóg), bóle mięśni, wciąż bóle stawów bardzo nasilone, zachwiania równowagi (z jednym upadkiem, "uciekająca podłoga spod nóg", "tąpnięcie" - falowe) do tego/po tym mdłości, sinienie dłoni i stóp, przesuszona i cienka skóra mimo smarowania kremami, drętwienie w nocy (od barku po same palce, nogi od biodra do palców, nie jest w stanie wtedy się podnieść, odczuwa ogromny ból), raz zrobił jej się krwiak w oku, ale taki bardzo duży, zajmujący większość białka. Wypadanie włosów.

Wyniki badań:
Tomografia mózgu - w normie
Wszelkie usg poszczególnych stawów - w granicach normy
EEG - Czynność podstawowa w odprowadzeniach ciemieniowo-potylicznych składa się z czynności fal alfa o częst. 9,5 - 12,5 Hz i ampl. do 70 uV, wymieszanej z nałożoną niskonapięciową cz. szybką beta. Rz - obecna. Na tym tle rejestruje się w obu okolicach czołowo - skroniowych, występujące napadowo, nieliczne grupy fal theta / 6,8 - 7,8 Hz / oraz poj. fale ostre o ampl. do 140 uV, uogólniające się sporadycznie w postaci napadowych 1 - sekundowych wyładowań, aktywowanych podczas Hw. Fs- nie aktywuje eeg. ORZECZENIE: zapis z niedużymi zmianami uogólnionymi z nasileniem w okolicach czołowo - skroniowych, charakteru napadowego, aktywowanymi Hw
OB - 8
SHBG - powyżej 180 [norma: 27-146]
Bilirubina - 1,2
Kreatynina - 0,7
IgG4 - 469 [norma: 800-1400]
C4 - 14,7
Czynnik reumatoidalny - 20
Witamina D - 20
Antykoagulant tocznia - 1,12
Kompleksy immunologiczne - 2,3
PH krwi - 7,302
PCO2 - 56,7
Próba tężyczkowa - wynik pozytywny

Od dziecka jest chora na astmę.
Niestety pali papierosy.

Moja siostra jest osobą bardzo wrażliwą i niestety podatną na stres. Co prawda ma stałą pracę jednak nie jest z niej zadowolona, wiele nerwów kosztuje ją siedzenie tam każdego dnia. Ale jest szczęśliwą matką i żoną. Ma mieszkanie i nie musi martwić się o zbyt wiele rzeczy. Nie wierzę, że wszystkie jej objawy są wynikiem nerwicy. Ostatnio jest rozdrażniona i płaczliwa... powoli ma już tego wszystkiego dosyć i jest skłonna uwierzyć we wmawianą jej chorobę psychiczną. Przez tyle lat nie dowiedziała się niczego konkretnego a jest coraz gorzej.
Wiem jak ciężko jest żyć z bólem, ponieważ sama mam problemy ze zdrowiem. Chciałabym aby ktoś spróbował zostać naszym dr. House'm. Proszę o pomoc.