Zdecydowałam się na zmianę hormonalnej metody antykoncepcyjnej z plastra na tabletkę z uwagi na intensywne treningi sportowo- rekreacyjne w ostatnim czasie.
Po odklejeniu ostatniego plastra antykoncepcyjnego Evra (6 mg norelgestrominu i 600 µg etynyloestradiolu (1 system uwalnia 150 µg norelgestrominu i 20 µg etynyloestradiolu w ciągu 24 h) zamiast przyjęcia od razu nowej metody antykoncepcyjnej- tabletki Syndi- 35 (0035 mg etynylestradiolu i 2 mg octanu cyproteronu) zrobiłam 7 dniową przerwę podczas której wystąpiło krwawienie. Pierwszą tabletkę z opakowania zawierającego 21 tabletek, przyjęłam w dotychczasowym dniu zmiany plastra.
Na moje pytanie jak stosować te tabletki antykoncepcyjne, lekarz powiedział, że jak dotychczas. Dopiero teraz, kiedy nie pojawiło się krwawienie przeczytałam uważniej ulotkę, z której wynika, iż powinnam nie robić tej 7 dniowej przerwy pomiędzy ostatnim plastrem a 1 tabletką.
Tabletki przyjmowałam codziennie, regularnie o tej samej porze dnia.
Współżycie bez innych dodatkowych form zabezpieczenia poza hormonalną antykoncepcją, nastąpiło przy połknięciu 19, 20 i 21 tabletki oraz w trakcie dwóch kolejnych dni po zakończeniu pierwszego opakowania w trakcie 7 dniowej przerwy (współżycie 13-17.08.2011, 7 dniowa przerwa po przyjęciu 21 tabletek 16-22.08.2011, planowane rozpoczęcie nowego opakowania 23.08.2011).
Dziś mija 5 dzień z 7 dniowej przerwy a krwawienie nadal nie wystąpiło. Zwykle przy plastrach antykoncepcyjnych krwawienie pojawiało się już przy 2-3 dniu w trakcie 7 dniowej przerwy.
Czy istnieje ryzyko, że doszło do zapłodnienia? Czy możliwe, że jestem w ciąży?
Czy powinnam wykonać test ciążowy zanim rozpocznę kolejne opakowanie tabletek antykoncepcyjnych?
Ze względu na ograniczenie czasowe przed rozpoczęciem kolejnego opakowania a datami współżycia kieruję kolejne pytanie: Jaki to powinien być test? Z moczu (czy to aby nie za krótki okres od współżycia)? Czy z krwi (w którym dniu wykonać test aby wynik był pewny)?

Wiem, że ze względu na skład leku Syndi-35 przyjmowanie go w razie ciąży jest szczególnie niebezpieczne dla płodu. Bardzo proszę o pilną odpowiedź.