Dzień dobry,
Chciałbym poprosić o ewentualne sugestie diagnozy, ponieważ od ponad półtora roku próbuję znaleźć odpowiedź na pytanie, „co mi dolega?”. Mam 30 lat i na stałe od 8 lat mieszkam w Wielkiej Brytanii.
Zaczęło się prawie dwa lata temu w sierpniu 2012 r. od spuchniętych dwóch paliczków bliższych od strony śródręcza (palec mały i palec serdeczny) prawej ręki. Była przy tym mała ranka, okrągła o średnicy ok 2 mm, z której zrobił się strupek zaczerwieniony i spuchnięty w stożkowatym kształcie. Miałem go ok 2 miesięcy po tym czasie, kiedy zdrapałem strupek wyciągnąłem spod niego coś małego i czarnego (jakby małe włókno). Po tym zdarzeniu ranka zagoiła się w przeciągu dwóch tygodni. W grudniu 2012 r. robiłem badania morfologia, OB, oraz USG ręki. Nic nie wykazały. Objawy przeniosły się na środkowy cały palec, był spuchnięty, bolał, poprzez opuchliznę nie mogę domknąć dłoni. Od tamtego czasu nieustannie wraca obrzęk palca oraz ograniczenie zamykania dłoni jak i również ból przy pełnym wyprostowaniu palców, czasem objawy znikają, ale na zaledwie kilka dni i wracają.
Od października 2013 zacząłem mieć problemy z prawą stopą (śródstopie) w szczególności rano po wstaniu z łóżka mam zesztywnienie prawej stopy, obrzęk i ból temu towarzyszący. Rano po kilku godzinach rozchodzenia jest lepiej, po czym ból w ciągu dnia ponownie narasta podczas pracy. Utrzymuje się to do dnia dzisiejszego, czasem dokucza mniej, czasem bardziej. Od jakiegoś czasu boli również kolano lewej nogi.
Od marca 2014 zaczęły mnie pobolewać mięśnie prawej ręki (biceps) jak również prawa strona pleców spod pachy w dół oraz w okolicach kości ogonowej do prawego biodra. Nie daje to jednak objawów ograniczenia ruchowego.
W między czasie na plecach wyszła mi zmiana skórna o średnicy ok 1 cm, która zeszła po zastosowaniu maści na sterydach Diprosalic – dostałem od lekarza, niemniej jednak po odstawieniu maści po pewnym czasie wróciła.
Od lutego 2014 r. objawy pogarszają się z dużo intensywniejszą częstotliwością. Około miesiąca temu zacząłem mieć lekkie zawroty głowy oraz uderzenia gorąca, towarzyszą temu bóle głowy , trudne do wyciszenia lekami. Nie gorączkuję, jestem senny zmęczony i podenerwowany, nie wiem czy to zasługa choroby czy też stres związany z ciągłej niewiedzy na temat mojej choroby.
Chodziłem do lekarzy. Od grudnia 2013 roku zrobiono mi już badania w kierunku łuszczycy kostnej, chorób autoimmunologicznych, RZS, Boreliozę, wszystko zostało wykluczone. W Anglii lekarze w międzyczasie próbowali opanować objawy najpierw podając mi leki Meloxicam 7,5 mg w tabletkach przez dwa miesiące, uzyskując znikomy efekt w postaci ustąpienia dolegliwości bólowych Potem aplikując mi w jednorazowym zastrzyku Depo-Medrone 120 mg- przyniosło ulgę na ok 2 tygodnie, później wszystko wróciło do poprzedniego stanu. Od 14 kwietnia została mi przepisana Doxycyclina 100 mg na cztery tygodnie, w związku z podejrzeniem Boreliozy, kuracja nie przyniosła żadnego efektu. Za tydzień idę na ponowne USG rąk oraz rezonans magnetyczny głowy. Będąc w Polsce wykonałem badania zalecone przez zaprzyjaźnionego lekarza, tj. morfologię z rozmazem, testy na WZW typ B, Boreliozę testem Western-bolt na IgG i IgM, Białko c-reaktywne oraz ASO (antystreptolizyna), wszystkie badania wyszły w normie.
Ostatnio tzn. od początku maja zaczęła mi puchnąc lewa dłoń (palec mały i serdeczny)
Podaję wyniki Morfologii robionej 18.04.2014 r.
Dodatkowo zauważyłem, że obrzęki i bóle towarzyszą tym partią ciała, które były stale używane przez 4 lata do aktywności sportowych, które zakończyłem rok temu. Wydawać by się mogło, że mam problemy z tymi częściami ciała, które były w przeszłości intensywnie używane.

NEUT 5,6 K/Ul - 2,7 K/uL
NEUT % 47,9%
LYM 2,1 K/uL
LYM% 38,4%
MONO 0,5 K/uL
MONO% 8,7 %
EOS 0,27 K/uL
EOS% 4,8%
BASO 0,01 K/uL
BASO% 0,2 %
ALY% 0,1 %
LIC% 0,5 %
RBC 5,8
HGB 16,5
HTC 46,9
MCV 81,1
MCH 28,6
MCHC 35,2
RDW 12,0
PLT 183,0
MPV 10,1
PCT 0,19
PDW 17,5
ASO 114,0
CZYNNIK REUMATOIDALNY RF- ILOŚĆ (K21) 3,6

Jeśli ktokolwiek ma jakiekolwiek sugestie, w jakim kierunku wykonać badania lub jakiekolwiek informacje proszę o podpowiedź.