Mam ponad 50 lat i od kilku lat czuję się fatalnie. Ciągle z przodu, za oczami boli mnie głowa, jakbym miała nieustannie stan zapalny/pozapychane naczynia krwionośne. Boję się o moje oczy. Czasami widzę gorzej. Czuje się strasznie zmęczona bez względu na porę dnia. Mam problemy z przyswajaniem wiedzy - jakby umysł był zamglony. Mięśnie ani stawy mnie nie bolą, Stawy rąk i nóg nie są opuchnięte.
Aczkolwiek przy trzymaniu kierownicy już po krótkim czasie drętwieją mi ręce.
Porobiłam następujące badania:
1. TK zatok obocznych nosa. Wg. lekarza nie są przyczyną bólu głowy
2. TK mózgu - zwapnienie w sierpie mózgu, reszta bez zmian, MR głowy "zaznaczone cechy przepukliny przepony siodła tureckiego" - reszta bez zmian. Prolaktyna w normie 14,31, norma 5-35, test PRL z 10 mg MTC (po 60 min) 274,10. Wynik nie powinien wzrosnąć aż o tyle razy. Przypisane przez lekarza endokrynologa tabletki nie wpłynęły na stan mojego samopoczucia.
3. MR oczodołów - gałki z asymetrią ustawienia - skierowane w stronę prawą, reszta bez zmian.
4. Jestem krótkowidzem (-6,5, -7,5) Kiedyś miałam idealny wzrok. Wg okulistki na dnie oka są widoczne nieregularne ogniska pozapalne z delikatnym przebarwieniem. Wg okulisty bóle głowy nie powinny być od oczu, na tę okoliczność dostałam zaświadczenie dla neurologa. Kolejny lekarz widział zaćmę i zapisał mnie na operację, inny stwierdził, że może do końca zycia nie będzie potrzeby operacji.
5. Badanie USG met. Dopplera t. szyjnych nie wykazało nieprawidłowości
6. Badanie TCD t. głowy nie wykazało nieprawidłowości
7. Panel atopowy na 20 alergentów - powyżej normy roztocza kurzu domowego - 2,3 kU/l i IgE całkowie 15 kU/l, co daje klasę 3, normy 3 klasy wg laboratorium 3,5 do 17,5, w internecie znalazłam, że klasa "3" daje reakcję umiarkowaną z objawami klinicznymi - wyraźne symptomy, u mnie jest prawie 4 klasa,
8. Podwyższone IgE jest m.in. przy zapaleniu naczyń, więc zrobiłam badanie ANCA - wynik wyszedł ujemny,
9. Porobiłam badania w kierunku zespołu przewlekłego zmęczenia:
- OB - 22, norma 0-12, (przewlekłe stany zapalne), CPR w normie,
- mocz wyniki w normie za wyjątkiem ketonów 1,5 ++ , norma 0, krzywa cukrowa wyniki glukoza na czczo 5,2, norma 3,9-5,5, po 2 godz. wynik 5,6. Nie stosuję specjalnych diet, nie jem cukru, słodycze, ciasta jem okazjonalnie. Nie jem sklepowych wędlin i nie piję słodkiego mleka. Jem dużo warzyw, owoce, ale i mięso, kasze, żytni chleb. Nie piję alkoholu, nie palę, piję 1 kawę dziennie. Przed badaniem była 14- godzinna przerwa w jedzeniu. Poziom, pH 5 - mocz powinien być mniej kwaśny.
- morfologia w normie, lekko podniesiony cholesterol (wagę ciała mam w normie) 5,08 mmol/l - norma do 5,00, Fe, Na, K, kreatynina, Ca, ALAT, ASPT w normie, kortyzol, FT3, FT4,TSH, homocysteina w normie - 6,3 norma 5,0 - 12,0. D3 - 28 ng/ml, norma od 30.
- borelioza metodą KKI - krążące kompleksy immunologiczne anty Borrelia burgdorferi suma punktów 18 - wynik dodatni, interpretacja =>7 wynik dodatni. Badanie to ma rozbicie na 8 antygenów, w 4 wyszedł wynik dodatni. w 2 graniczny, w 2 ujemny
Badanie wykonano metodą immunoblot z użyciem testu firmy Seramun (Niemcy) w kasie IgM.
- Bartonella na 6 klas, 4 wyszły z wynikiem granicznym, 2 z ujemnym. Lekarz chorob zakaznych w związku z tym, że uznawany test West Blot wyszedł ujemny nie chciała mnie leczyć.
- ANA wyszło dodatnie (Synevo Kraków)
- ANA 3 z tej samej próby krwi wyszło dodatnie - +++ -silnie dodatnie (wyższej reakcji brak wg interpretacji badania) w zakresie SS-A natywne (60 kDa), w pozostałych zakresach wynik ujemny. Badanie wykonano metodą immunofluorescencji pośredniej. Stwierdzono obecność przeciwciał przeciwjądrowych w mianie 1:320 dających na komórkach HEp-2 obraz świecenia ziarnisty i błony jądrowej.
Byłam u neurologa, który wysłał mnie do "zakaźnika". Wyniki ANA są z ostatnich dni.
Stosuję ostanio z firmy SINCULARIS KOENZYM Q 10 - 120 mg z B1 - 1,1 mg, witaminę C POWDER 100% PURE - 1 g, CURCUMIN uC3 CLEAR - 1000 mg, tran HASCO 2000 mg, z SOLEVITUM D 3+ K2 2000+75, z OLIMP LABS B12 Forte bio-complex 500 ug, jest w produkcje B6, Kwas foliowy.
Bardzo proszę mi pomóc i ogarnięcie tych wszystkie wyników w kontekście mojego ciągłego, podłego samopoczucia. Nie mam już siły dociekać co mi jest i dlaczego