Witam,

Chodzi o moja babcię, ktora jest po operacji wyciecia wyrostka robaczkowego (ropownicze zapalenie) i pecherzyka żółciowego (bezkamiczne zapalenie - wodniak) i wtórnie zeszyli rane, ktora teraz ropieje i się goi. Rozpoznali dodatkowo rozlanie zapalenie otrzewnej i otyłość z miesniakami macicy.

Babcia chodziła bardzo ladnie i chętnie nawet sama z wózkiem, aż do czasu gdy wstala z łóżka w nocy do toalety po zdjęciu szwów około 9 dni po operacji. Zaznaczam, że w nic sie nie uderzyła albo gwałtownie wstała. Od tamtej pory nie moze normalnie stąpnać, a o chodzeniu mogła zapomnieć.

Po wypisie lekarz ortopeda stwierdził stan zapalny - nogi były obrzekniete i bolesne w obrębie srodstopia bliżej palucha - i zlecił usg-d (nic nie wykazalo), badanie kwasu moczowego (podwyższony 8,4 mg/dl ponad górnej granicy 5,7 i przypisany milurit) oraz rentgen (wykazał zmiany możliwe od zmian zapalnych kości oraz zmiany zwyrodnieniowe w stawie 1 srodstopno-paliczkowym).

Został zrobiony zastrzyk w ten staw (pół steryd pół znieczulacz) i mogła już stapnac. Tylko, że lekarz zalecił chodzić i miała sama moc przejść do toalety. Problem w tym że próbujemy od 5 dni i nie ma żadnej poprawy poza tym co zrobił ten zastrzyk, a miało być z każdym dniem lepiej z bólem (nie jest) oraz przedewszystkim babcia miała moc chodzić a ona niestety wstaje z trudem.

Dzisiaj jest tak, jakby zastrzyk przestał działać i mówi, że nie może już stapnać oraz ruszanie stawami w obrębie stopy sprawie jej duży bol i się nasilił - nie wziela dzisiaj leków przeciwbolowych poza 1 tramalem, aby wątroba odpoczeła.

Próbowalismy z nią chodzić 2 razy dziennie aktualnie raz - szło ciężko, ale robiliśmy te kilka kroków po salonie - ma chodzik, krzesło i asekuracje w nas, chłodzimy, trzymamy nogę w podwyzszeniu, podajemy antybiotyk Ciprinol i leki przeciw bolowe Tramal, Pyralgina oraz staramy się rozciagac delikatnie struktury wewnętrzne w stopie.


Co o tym wszystkim sadzicie? Czy to definitywnie dna moczanowa? Powinna teraz brać ten milurit i pić dużo wody - teraz gdy ja boli ten staw czy dopiero jak bol ustapi?

Chcemy chorej pomoc w chodzeniu tylko że nie mamy już pojęcia jak i kończą się nam pomysły oraz jak jej usmiezyc ból? Oraz co zrobić, aby zaczęła chodzić? Lub co aby wgle była w stanie?

Proszę o pomoc lekarzy oraz specjalistów, a także osób w temacie.