Witam, ponad 3 lata temu urodzilam dziecko. Od urodzenia dziecko budziło sie w nocy niemal codziennie z płaczem. Przez pierwsze 1.5 roku myslalam ze moze dziecko ma kolki, kupilam specjalne butelki bezkolkowe, podawałam srodki na kolke ale to nic nie dawało dziecko nadal płakało. Gdy zaczeła mówic miała ok. 1,5 roku gdy budziła się w nocy pokazywała że bolą ją nogi... ma już 3 lata i bolą ją do tej pory.. prześpi sedniu w tyg. całą noc około 2dni a resztę budzi się i płacze.. smarowalam jej olejkiem kamforowym, zawijałam nogi kocem żeby się zagrzały, pomagało na jakieś 2 godziny po czym znowu się budziła, pomagało na cała noc podanie syropu przeciwbólowego IBUM FORTE dla dzieci.. postanowiłam iść z tym do lekarza.. leżałam z dzieckiem 3 dni aby porobili wyniki.. wszystkie wyszły dobre. miedzy innymi : morfologia z rozmazem, badanie ogólne moczu, hematologia, borelioza IgG, borelioza IgM. Miała też robione USG jamy brzusznej oraz USG kończyn dolnych lub gornych. Wcześniej jeszcze byliśmy u ortopedy ponieważ dziecko nosiło szelki pavlika przez prawie rok czasu od urodzenia ponieważ miało dysplazje obu stawów biodrowym lewe było prawie zwichnięte. Lekarz stwierdził że nogi nie bolą z przyczyn ortopedycznych.
Po wyjściu ze szpitala dziecko dostało 2 skierowania do reumatologa oraz ponownie do ortopedy. Po wizycie u reumatologa nic sie specjalnego nie dowiedziałam, lekarz powiedzial że moze to byc wszystko zmieszan na raz, moze tez byc to problem psychologiczny że dziecko się przyzwyczaiło do tego bólu ale ja w to nie wierze. Kazała przeczekać ten okres i poprostu kupić żel NAPROKSEN i smarować bolące miejsca.
Więc kupiłam ten żel, posmarowałam nogi dziecku przed spaniem lecz dziecko obudziło sie w nocy po raz kolejny więc znowu jej posmarowałam i godzine pozniej znowu ale juz nie smarowalam jej czekałam aż przestanie płakać i zaśnie wieć ta maść przeciwbólowa nic nie dała... Czeka nas jeszcze kolejna wizyta u ortopedy ale tu napewno też nic się nie dowiemy..
Co mam zrobić żeby temu dziecku nie bolały nogi, nie moge ciągle dawac jej syropu przeciwbólowego, jest to udręka dla mnie i dla dziecka. Proszę o pomoc