Witam, od jakiegoś czasu mam problem z dużym palcem u lewej nogi.
Boli mnie nie cały a u samej góry sam czubek z lewej strony.
Paznokieć mnie też nie boli lecz trenuję sobie tak sam w domu trochę rozciąganie oraz widzę że lekkie uderzenie w obojętne co sprawia mi straszny ból w to miejsce u palca.
Byłem u lekarza rodzinnego przedstawiłem sytuację.
Kazała pokazać palec i po oględzinach stwierdziła że może się to wrastać paznokieć i jeśli nie pomoże maść którą przepisała to po około 2 tygodniach zgłosić się mam do jej na kontrolę i jak coś to do chirurga.
Tylko raczej dbam o paznokcie i nie widzę aby się on wrastał itd.
Maść którą mi przepisała nosi nazwę " DETREOMYCYNA 2% " mam dwa max trzy razy dziennie nakładać sobie trochę na bolące miejsce i nałożyć plaster z opatrunkiem.
Już tak od około 2 miesięcy mam lecz dopiero około tygodnia wcześniej zgłosiłem się do lekarza.
Choruję na epilepsję i swoje leki biorę 3 razy dziennie a są nimi:
VETIRA 500mg te biorę 2 razy dziennie rano i na wieczór.
AMIZEPIN 200mg te biorę 3 razy dziennie.
Nie mam pojęcia czy coś ma to wspólnego z palcem lecz biorę leki od dłuższego czasu te same i raczej nigdy nie miałem problemów.
Może gdzieś uderzyłem się w niego mocniej lub podczas gry w siatkówkę ktoś niechcący nadepnął mi na nogę na przykład gdy obydwoje przy siatce skakaliśmy do bloku.
Nie zwróciłem na to uwagi i po jakimś czasie zaczął boleć.
Po ściągnięciu plastra raczej polewam to miejsce wodą utlenioną aby zmyć starą maść przed nałożeniem nowej i pozbyć się zarazków.
Wówczas widzę że po polaniu na bolące miejsce tylko trochę się woda utleniona pieni.
Lecz tak trzymam z 2 max 3 minuty potem patyczkiem z wacikiem staram się zmyć i pozbyć resztek wody utlenionej jak i zawartości starej maści też przy dotyku strasznie boli.
Po pielęgnacji odczekuję tak z 10 minut nakładam nową maść i po krótkiej chwili nakładam plaster z opatrunkiem.
Buty raczej mnie nie piją i są luźne więc nie mam pojęcia co może być tego bólu przyczyną i pisząc szczerze martwi mnie to trochę.
Gdy nałożę maść na bolące miejsce i założę plaster po krótkiej chwili czuję gorąco i puls w palcu lecz po jakimś czasie to mija, lecz niestety nie mija ból.
Gruby raczej też nie jestem choć nie wiem czy mato coś wspólnego lecz wolę od razu napisać aby nie było zbędnych pytać w tym właśnie celu.
Mam 183 cm wzrostu przy wahającej się wadzie między 80 a 85 kg to max.
Będę wdzięczny za pomoc jak można wyżej opisany problem rozwiązać.