Dzieńdobry
Mam 17 lat i mam taki problem
Mam ból brzucha w jego środkowej części. Zdarzyło mi się to już kolejny raz tak od 2 lat. Trwa to od minimalnie 3 dni maksymalnie 1,5 tygodnia. Ból zależy od przypadku jest raz bardzo silny, a raz ledwo odczuwalny. Aktualnie ból trwa od 19.11, jest znośny, ale uciążliwy. Oprócz tych dolegliwości nic innego mi nie dolega. Stolec jest normalny, do toalety chodzę normalnie, gdy się wypróżnię nic się nie zmienia.
Po jedzeniu ból się nasila, gdy jestem głodny jest słabszy. Odżywiam się w miarę zdrowo, nie jem fastfoodów, nie pije niezdrowych napojów itp. Jedynym problemem jest że jem w różnych porach w zależności od pobytu w szkolę. Przed szkołą mini śniadanie, szkoła 4 kanapki (na około 9h) wracam późno obiad i kolacja około 20:00.
Ból mniej dokucza gdy ustawie się w odpowiedniej pozycji, ukucnę, położę się na brzuchu, rozciągnę się.
Jednak jest to krótkotrwałe bo po kilku minutach znów mnie zaczyna boleć.
Przy ucisku brzucha nie odczuwam bólu
Przy wysiłku fizycznym, mniej to odczuwam.
Mam 188cm i ważę 70kg, siedzę dużo przed komputerem, jednak też lubię sport (kolarstwo, piłka nożna)
Nie mam gazów, jedyne to zdarza mi się odbijać po posiłku.
Dodam że nie jestem narażony zbyt na stres
Tabletki przeciwbólowe, zbytnio nie działają, Nospa 0 efekt
W dzieciństwie miałem małe problemy z wypróżnianiem, stwierdzone u mnie dłuższe jelito o kilka cm czy mm, więc do toalety normalnie chodzę co 2-3 dni.
Byłem z tym u lekarza rodzinnego pół roku temu wysłał mnie na USG i wszystko było w porządku. Stwierdził jakieś zaburzenia flory bakteryjnej albo wspomniał coś zespole jelita drażliwego, i mi przepisał tabletki Debutir na jelita. Tabletki w małej części pomagają, nie działają przeciwbólowo tylko odbudowują to wszystko. Jednak gdy nie brałem tych tabletek ból ustępował w podobnych terminach, minimalnie krótszych.
Przy bólu normalnie funkcjonuje, chodzę do szkoły, jem tak samo, choć wiem że będzie bardziej boleć.

Macie jakieś podejrzenia co mi może dolegać, już tera rodzicom nie warto mówić bo tylko się czepiają, ale gorące herbatki i jakieś luzy nic nie dają.
Mam zamiar zapisać się do specjalisty za 2 miesiące gdy osiągnę 18 lat.
W razie pytań pisać, proszę o pomoc.