Dzień dobry
Od wczorajszego popołudnia zmagam się z bólem umiejscowionym w miejscu oznaczonym strzałką:Jest to dosłownie tuż za dziąsłem przy przednich zębach - jedynkach. Pomiędzy widocznymi na dole zdjęcia zębami (jedynkami) a miejscem wskazanym strzałką mieści się chyba brodawka przysieczna [1], i zaraz za nią, gdy już kończy się dziąsło, a zaczyna sklepienie podniebienia twardego, zaczyna się okropny ból, którego obszar wyczuwalny wskazałem poniżej:Ból ten nasila się przy dotykiem językiem i w taki sposób najłatwiej mi jest wyczuć to miejsce, natomiast nie wyczuwam, aby było tam jakiekolwiek zgrubienie.

Ból pojawił się wczoraj popołudniu. Od dnia wczorajszego, zgodnie z zaleceniem w aptece biorę:

1) Gardimax medica spray
2) Gimbax - płyn do płukania
3) Ibuprom Sprint

Przed wizytą w aptece próbowałem jeszcze 4) żel Dezaftan.


Niestety żaden z powyższych środków nie pozbył się bolącego miejsca. W dodatku dziś nad ranem pojawiały się dodatkowe dolegliwości - ból dziąseł (a w zasadzie takie "świerzbienie" czy swędzenie) - najpierw w dolnych dziąsłach po bokach szczęki, a później - i tak jest do teraz - w górnej, przedniej części szczęki, z takim uczuciem, jakby coś te przednie górne zęby "rozpychało" do przodu w kierunku ust. Dotychczas podejrzewałem, że towarzysząca dolegliwość dziąseł wiąże się z wspomnianym bólem podniebienia.

Od dzisiejszego południa zauważyłem też dziwne uczucie w nosie - przypomina ono, jakby miał nastąpić ból zatok, choć nie następuje.


Z czym taki ból podniebienia może się wiązać?

Będę wdzięczny za wszelkie porady.

Krzysztof
[1] http://www.lf.upjs.sk/uhe/histology_...._Dev_2014.pdf