Witam,

Bardzo proszę o pomoc, o jakieś uierunkowanie co może dolegać mojemu niespełna 2-letniemu synkowi. Od ok. 1,5 miesiąca robi rzadkie kupki po ok 4-5 dziennie. Z początku po pierwszej wizycie u pediatry zalecił stosowanie samego probiotyku, przy kolejnej pani doktor dołączyłą do tego Nifuroksazyd jednak nie było ekektu po 3 dniach i kazano podawać dalej. W trakcie zażywania Nifuroksazydu nastąpiłą minimalna poprawa lecz po odstawieniu problem powrócił. Dodam, że syn cały czas odkąd towarzyszy mu biegunka jest pełen energii i zachowywał się jak wcześniej, jednak od około 4 dni 3 razy poskarżył się na ból brzuszka i za tym ostatnim razem przeraźliwie płakał (było to w dniu dzisiejszym).

W ciągu całego 1,5 m-ca miał wykonane już 2 badania krwi z czego pierwsze miał przekroczoną ilość krwinek białych WBC (wynik 15,44), podwyższone PCT (wynik 0,50), lekko podwyższone Eozynocyty (wynik 0.86) i rónież podwyższone płytki krwi ale ponoć mieszczą się w normie (wynik 427 tyś).

W dniu dzisiejszym miał robione USG jamy brzusznej gdzie wszystkie narządy wyglądają prawidłowo jedynie stwierdzono znaczną ilość gazów nad całą jamą brzuszną. Miał też dzisiaj po raz drugi robione badania krwi i wyszły wzorowo. W trakcie badań jest posiew kału (próbka dostarczona dzisiaj), wynik z badań w kierunku pasożytów z jednej próbki wyszedł ujemnie.

Uprzedzę jeszcze pytania odnośnie diety mojego synka i napiszę. Pije mleko Bebilon 3 ok 3 razy na dobę, z pokarmów stałych jest cięzko bo akceptuje tylko pierś z kurczaka, jakieś szynki i suchy chleb, czasem jak ma ochotę zje danonka, z owoców jedynie arbuz (jadał latem), wyjątkowo zjadł ostatnio banana. Zupki mało kiedy je z ryżem czy makaronem i warzywami, spijajedynie samą wodę a zawartość zostawia. Lubi szpinak i makaron. Pije wodę, jakieś cherbatki i soczek. Lubi niestety ciasteczka. Chyba tyle...wiem, że diete ma nie najciekawszą ale niestety nie da się go przekonać do innych rzeczy.

Co to może być, że ta biegunka tyle trwa i do tego doszły bóle brzuszka a podstawowe wyniki są dobre? Będę wdzięczna za odpowiedź bo bardzo martwi mnie ta sytuacja, nie wiem w czym leży problem.