Witam, Jestem kobietą , mam 21 lat.
Mam pewien problem mianowicie 1.10.2012 roku miałam wypadek tzn potrącił mnie samochód.
Lekarze stwierdzili wstrząs mózgu i inne obrażenia.
Chodzę do neurologa. Lekarz przepisał mi leki "DIVASCAN" 2 razy dziennie od kilku miesięcy. Natomiast nic nie pomagają a bóle ciągle występują i to bardzo mocne. Również bardzo często mam kłopoty z zaśnięciem a rano budzę się z bólem głowy.
Zlecił lekarz badanie EEG:
Pierwsze EEG 07.04.2014
treść badania: FALE ALFA 9-10 Hz ampl. do 45 uV tworzą nieliczne wrzeciona w okolicach ciemnieniowych, potylicznych oraz środkowo i tylnoskroniowych. we wszystkich okolicach z przewagą w ok. przednich mózgu, występują fale theta 4-7 Hz ampl. 30 uV, HV zwiększa ilość fal theta w obu półkulach. Rz. obecna
Wniosek: czynność bioelektryczna mózgu dyskretnie zaburzona w obu półkulach- zwiększona ilość fal theta'
Rozpoznanie: Bóle głowy po urazie

drugie EEG 06.11.2014

w okolicach ciemieniowych, potylicznych i skroniowych występują grupy i nieliczne wrzeciona fal alfa 10-11 Hz ampl. do 35 uV.
We wszystkich okolicach są fale theta 4-7Hz ampl. do 50uV w okolichach czołowych przed skroniowych pojawiają się pojedyncze synchroniczne fale ostre o ampl. od 40-50 uV.
Rz. obecna. w czasie i po HV wzrasta ilość wrzecion fal i ich ampl. pojawiają się także w obu półkulach napadowe fale ostre i theta 4-5 Hz o najwyższej ampl. w okolicach przednich mózgu.
Wniosek: zapis nieprawidłowy ze zwiększoną ilością fal theta w obu półkulach, zmianami napadowymi w okolicach czołowych i przednioskroniowych, które w Hv występują w obu półkulach.
Rozpoznanie: bóle głowy . Cerebrastemia pourazowa.


Moje pytanie co się dzieje?
Czy dzieję się coś w głowie( guz krwiak itd itp)?
Bardzo mnie to martwi.
Co wykazały te dwa badania? Czym się różnią?

Pozdrawiam Ewa