Szanowna Pani Doktor/Szanowny Panie Doktorze,
jestem osobą chorą na niedoczynność tarczycy - obecnie biorąc Euthyrox 50 miałam TSH 3.2.
Stwierdzono też zaburzoną echogeniczność tarczycy, taczyca zmniejsza się (w ciągu roku o połowę) - lekarka podejrzewała Hashimoto.
W międzyczasie wyjechałam do Anglii gdzie opieka jest fatalna i widzę jedynie internistę.
Gdy zaczęłam brać Euthyrox przestałam brać Yasminelle, które brałam od lat.
Zaczęły się okropne problemy z cerą (przetłuszczanie, wytryski, ostatni też parę dni wysychała i łuszczyła się skóra na dekolcie), okropne problemy z owłosieniem (nagle mam wąsik, włosy na piersiach, wzrost owłosienia w innych częściach ciała), łysienie na skroniach. Mam nieregularny okres (ponad 50 dni przerw)
W ciągu ostatnich 2 lat zdrowo jedząc przytyłam około 15 kilo - na obecnej dawce Euthyroxu waga się nie zmienia mimo, że prowadze aktywny tryb życia i jem zdrowo (ograniczam gluten, nie jem słodyczy, jem dużo warzyw).
Nigdy nie miałam badanych hormonów płciowych - myślę, że tu może być problem. Nie wiem czy nie wrócić do Yasminelle chociażby z uwagi na cerę. Lekarze badają mi tylko TSH dostaję Euthyrox i tyle, a wydaje mi się, że problem jest bardziej złożony.
Będę niedługo w Polsce i chciałabym wykonać wszystkie badania hormonów zanim pójdę do kolejnego Endokrynologa. Chętnie zrobię je prywatnie i zapłacę prosiłabym jednak o solidną listę co mam zbadać. Z góry dziękuję.

Informacje dodatkowe: