Witam mój problem polega na silnych atakach bólowych z towarzyszącym uczuciem zimna całego ciała zwłaszcza stóp.Ból jest ostry narastwiający zaczyna sie tak jakby od wewnętrznej strony kości ogonowej i promieniuje na pośladki czasami na nogi lub na krocze.Ostry ból może u mnie wywołać wypróżnianie,stosunek seksualny,zła pozycja przy siadaniu,zimno a także ćwiczenia w których udział biorą mięśnie pośladków.Niemniej ból często występuje bez w/w przyczyn. Zgłosiłam sie do neurologa z objawami pierwszy raz w 2009, miałam zrobiony rezonans:
Badanie MNR odcinka lędzwiowego kręgosłupa wykonano w sekwencji SE,FSE,obrazach T1,T2 zależnych, w projekcjach aksjalnych i sagitalnych.
Na poziomach Th11/Th12,L4/L5,L5/S1 widoczne sa mierne, tylne wypukliny tarcz międzykregowych, przy prawidłowo zachowanym sygnale tarcz międzykręgowych.Tendencja do wyprostowania fizjologicznej lordozy odcinka ledzwiowego kręgosłupa.Sygnał kregów kości ogonowej o typie przebudowy tłuszczowej.

Zostalam odesłana do lekarza rodzinnego,ktory wypisał mi leki przecibólowe,niestety nie umiał powiedziec mi co jest przyczyna tych ataków. w roku 2013 ponownie udałam sie do neurologa(innego) z atakami poniewaz się nasiliły.
Miałam zrobione badanie tomograficzne:
Badanie TK odcinka L/S kręgosłupa wykonano jednofazowo w warstwach 1.2mm
wyprostowanie lordozy lędzwiowej .Tendencja do poziomego ustawienia kości krzyżowej.
guzki Schmorla na górnych krawędziach trzonów kręgów L2,L3 i dolnej krawędzi trzonu Th12.
Zwężenie i zniekształcenie lewego otworu międzykręgowego na wysokości L4/L5, z towarzyszacym osteofitem na wyrostku stawowym dolnym kręgu l5 po stronie lewej.
Zwęzenie tarczy m/k L5/S1 z towarzyszącą prawostronną przepukliną krażka międzykręgowego, która zwęża prawy otwór międzykręgowy i uciska na korzeń nerwowy.
Szerokopodstawna wypuklina krążka miedzykręgowego L4/L5 modelująca worek oponowy do przodu, zwężająca oba otwory międzykręgowe i uciskająca na kozenie nerwowe . Przerost więzadeł żółtych na wysokości L4/L5 i L5/S1. Drobne zmiany wytwórcze na przednich krawędziach kości biodrowych w stawach krzyżowo-biodrowych oraz pęcherzyki gazu z szparach tych stawów jako wyraz zmian zwyrodnieniowych.
Kanał kręgowy w uwidocznionym zakresie badania prawidłowej szerokości.
W międzyczasie wystapiły u mnie objawy rwy kulszowej i neurolog podjął leczenie pod tym kątem. Nie tłumacząc czego przyczyną są te ataki bólowe.
Porównując ból przy rwie kulszowej i przy "moich atakach" oceniam je w skali do 10 -rwe kulszowa na 5, "moje" ataki na 9-10.