Witam
Chciałbym państwu przedstawić swoją dość skomplikowaną i frustrującą sytuację. Otóż na początku października pechowo upadłem na kolano. Kilka godzin później znalazłem się na pogotowiu. Tam zrobiono mi elegancko punkcję, założoną szynę gipsową. Lekarz stwierdził, że prawdopodobnie mam zwichnięty staw kolanowy. W końcu gdy udało mi się dorwać do lekarza ortopedy w sąsiedniej miejscowości, ten wysłał mnie na badanie usg, później na rezonans. Na dole podaje wszelkie patologie jakie został wykryte w moim kolanie( niestety, było gorzej niż myślałem).:

Łąkotka przyśrodkowa nieuszkodzona.
Pionowe pękniecie rogu przedniego łąkotki bocznej, róg tylko prawidłowy.
Więzadło krzyżowe tylne i więzadła poboczne kolana nieuszkodzone.
Więzadło krzyżowe przednie o miernie niejednorodnie podwyższonym sygnale jak w przypadku uszkodzenia więzadła- częściowe naderwanie.
Chrząstki stawowe uchwytnej patologii nie wykazują.
Aparat więzadłowy rzepki nieuszkodzony.
Niewielki obrzęk śród-kostny w bocznych i przyśrodkowych częściach kłykci kości udowej i piszczelowej.
Mierna ilość płynu w stawie kolanowym.
Niewielka torbiel Bakera na długość 4 cm, jej szerokość maksymalnie do 3 mm.
Innych zmian nie uwidoczniono.
Wnioski: Naderwanie ACL.
Pionowe pękniecie rogu przedniego łąkotki bocznej z niewielkim dośrodkowym przemieszczeniem wewnętrznego fragmentu.


I teraz zaczynają się problemy. Lekarz wysłał mnie właśnie na artroskopie kolana, tymczasem w szpitalu powiedzieli mi, ze mam źle wypisane skierowanie... Cytuje: Skierowanie Oddział Chirurgii Urazowo-Ortopedyczny rozp. Uszkodzenie łąkotki bocznej kolana prawego. . Z tego powodu zostałem wysłany do ich lekarza. Drogi Pan doktor nawet nie raczył tknąć mojego kolana, na rezonans rzucił dosłownie 5 sekundowe spojrzenie. I stwierdził ,ze potrzebna jest mi rehabilitacja na rowerku, 2-3 razy w tygodniu po godzince. Tymczasem nie "przejechałem"nawet minutki a kolano dosłownie pulsowało mi bólem. Chciałbym wiec wiedzieć, czy mimo wszystko jeszcze raz spróbować tego rowerku czy zapisać się do innego lekarza? Jak powinno wyglądać prawidłowe skierowanie? Czy może lekarz daj mi dobre skierowanie? Czy miał ktoś podobne przypadki? I czy ktoś może mi polecić dobry szpital na śląsku?
Będę wdzięczny za wszelkie porady i podpowiedzi.

Pozdrawiam