Witam.Mam juz 19lat i trenuje pilke nożna. Otóż w sylwestra przeszedlem artroskopie kolana prawego. Zaczęlo się wszystko gdy podczas jednego z meczu na hali kolano ucieklo mi do środka. Pierwsza diagnoza jaka poznalem byla iz uszkodzilem łekotke. Doklafniej, "łekotka przyśrodkowa o niewielkiej szczelinie w rogu przednim" Podczas zabiegu okazalo się ,ze łekotka jest cała ale więzadła sa poszarpane o powchodzily pod łekotke powodując blok kolana. W opisie lekarz prowadzący napisal: "Blok kolana prawego. Uszkodzenie ACL III st kolana prawego. Zastosowanie: Operacyjne (31.12.2013) - Artroskopia kolana prawego. Debridement ACL."
Mam już praktycznie mięsień 4glowy odbudowany z wyjątkiem glowy przyśrodkowej. Jednak od czasu do czasu pojawia się bol z tylu kolana z prawej strony. Z tym wiążą się moje pytania:
1. Na czym polegalo i co oznacza czyszczenie wiezadel krzyżowych?
2.Czy mogę uprawiać profesjonalnie pilke nożną bez wiezadla krzyżowego przedniego?(bo slyszalem ze czyszczenie może tym się skończyć....oby nie w moim przypadku)
3. Czy bol z tylu kolana może się pojawiać na poczatku wchodzenia w trening?
4. Czy glukozamina pomoże mi wzmocnić wiezadla?
5.Jakie zabiegi pomogą mi dojść szybciej do optymalnego treningu?
Robiąc USG 5tyg po zabiegu ,wyszedl mi tylko: "Zachylek nadrzepkowy poszerzony z niewielka ilością plynu" ,a "Aparat wiezadlowy i lakotko bez zmian"

Z gory dziękuje za pomoc i uświadomienie mnie apropo mojego urazu