Witam,

Chcial bym zasiegnac porady u specjalistow. Od 1 lipca biore antybiotyk 2x200mg dziennie doksycykline + inne suplementy ochronne w trakcie brania antybiotyku poniewaz zdiagnozowano u mnie bolerioze. Antybiotyk ten mam brac 6 tyg czyli gdzies do polowy sierpnia. Wiem ze przy braniu tego antybiotku nie moze byc duzej ekspozycji slonecznej...Z powodow niezaleznych ode mnie zmuszony bylem do przebywania na sloncu kilka godzin i od 3 dni zauwarzylem bardzo czerwony nos co mi sie wczesniej nie zdarzalo nigdy(dodam ze nos bardzo piecze), zaczerwienione uszy, szyje oraz policzki. Fakt przebywalem na sloncu wtedy ale tylko twarz mialem odkryta. Teraz skora mnie w tych miejscach bardzo swedzi piecze chwilami, na uchu zrobil mi sie taki obrzek jakby takie babelki jakby i cos takiego z nich wyplywa jak woda..Moje pyt. brzmi nastepujaco co powienienem zrobic w tej sytuacji czy odstawic antybiotyk (zostalo mi tylko 6 dni)??? czy ten efekt czerwonego nosa zniknie po odstawieniu antybiotyku ???? co zrobic by zlagodzic teraz skutki, nie mam mozliwosci skontaktowania sie z moim lekarzem poniewaz jestem za granica. Bardzo prosze o pomoc. Dziekuje