Witam,
Pierwszy raz mam do czynienia z podobną sytuacją więc potrzebna mi szybka i fachowa odpowiedź za którą już tutaj dziękuję.
Od trzech miesięcy byłam na środkach antykoncepcyjnych «Sylvie 30». Po ostatniej wizycie u ginekologa ze względu na brak dolegliwości zostały mi przepisane te same środki na pół roku. W aptece okazało się jednak, że nie mają ich na stanie i zaproponowano mi ich zamiennik, «Femoden»
Farmaceutka zapewniała, że to dokładnie ta sama formuła i mogę ją bez wahania wziąć. Niestety w dniu rozpoczęcia opakowania musiałam przyjąć również antybiotyk na anginę ropną, «Duomox». Wiem, że antybiotyki osłabiają wchłanianie hormonów w jelitach jednak nie jestem pewna czy one w ogóle działają w jakiejkolwiek dawce w moim organizmie gdyż nie mam objawów typowych dla pierwszych dni przyjmowania środków antykoncepcyjnych, tj. mdłości i bolesności piersi co zdarza się zawsze przy rozpoczęciu opakowania. Zastanawiam się więc jakie może być ryzyko wystąpienia owulacji. Zamierzam dalej współżyć z partnerem dlatego będziemy stosować dodatkowe zabezpieczenie mechaniczne jednak mimo wszystko zastanawiam się czy aby napewno ten zamiennik jest dla mnie dobry, przez jak długi czas istnieje ryzyko zajścia w ciąże przez osłabioną antykoncepcję i w związku z tym jak długo powinniśmy się dodatkowo zabezpieczać?
Jeszcze raz dziękuję za odpowiedź.