3 tygodnie temu miałem wyrywanego zęba, nie obeszło się bez komplikacji, ząb usunięto mi chirurgicznie. Przepisano mi antybiotyk Clindamycin 600 mg, który wywołał w moim organizmie reakcje alergiczna(zdążyłem zażyć 5 tabletek). Dostałem mocnej, swędzącej, czerwonej wysypki na wysokości żałądka, miałem gorączkę, mrowienia na udach i rękach, drętwiały mi również dłonie. Wyżej wymienione obiway wystąpiły przed pojawieniem się wysypki, ignorowałem je, bo uznałem że po 3 godzinnym rwaniu zęba mam prawo czuć się osłabiony. Wysypkę zauważyłem dzień po tym jak wyrwano mi ząb, odstawiłem antybiotyk i udałem się do lekarza, który jedynie obejrzał wysypkę i przepisał mi inny antybiotyk oraz środek przeciw alergiczny(Clemastinum WZF). O zmianie antybiotyku poinformowałem dentystę, który stwierdził, że nowym lekiem mogę co najwyżej leczyć sobie zapalenie płuc (czy coś w ten deseń) i zalecił mi odstawić wszystkie leki które do tej pory przyjmowałem (Diclac 75 Duo, Aescin, Dicoflor 60). Dzień przed wizytą u dentysty (czyli w 2-3 dzień po wyrwaniu zęba) zauważyłem, że kolor mojego moczu ma niepokojąco ciemny kolor, zapomniałem o tym wspomnieć u stomatologa. Jeszcze dwa dni czułem się nie najlepiej (mrowienia oraz ogólne złe samopoczucie plus boląca szczęka po wyrwanym zębie).
W końcu obiawy ustąpiły, ale nie długo było dane mi się tym nacieszyć, bodajże jeden dzień, bo pojawił się nowy obiaw, podczas oddawania stolca, na papierze toaletowym pojawiła się świeża krew i swędzenie odbytu i tak przez trzy dni (podczas porannych toalet). Już miałem udać się z tym do lekarza, ale wszytko wróciło do normy i postanowiłem poczekać i obserwować. Pojawiły się bóle brzucha (w różnych miejscach, a to gdzieś kolo wątroby, innym razem gdzieś jelita, a to jeszcze w innym miejscu, ból przypominał kucie). Dzisiaj już nic mnie nie boli, ale od kilku dni drętwieją mi ręce, czuje "zimne" mrowienia (właściwie non stop) boli mnie głowa, mrowienia czuję również z tyłu głowy, czasami gdzieś w nogach (stopy, uda) ostatnio też mrowieją mi policzki, wczoraj przez ten dyskomfort nie mogłem zasnąć. Przypuszczam, że z tego formum nie dowiem się nic ponadto, że muszę udać się z tym do lekarza, sam nie wiem co o tym myśleć, czyżby faktycznie antybiotyk mogłby dobrowadzić do takich obiawów?