Witam,

mam proste i bezpośrednie pytanie. Do lekarza jakiej specjalności powinienem się udać, jeżeli podejrzewam u siebie ADD, Zespół niedoboru uwagi? Do psychiatry, neurologa?

To jest forum diagnostyczne, więc nakreślę z grubsza moją historię, jeśli kogokolwiek miałoby to interesować So, od laat nic nie było ze mną OK. Przede wszystkim męczyły mnie problemy z koncentracją. Jak na przekór zawsze, w momencie, kiedy chciałem się skupić i intensywnie pomyśleć, wpadałem w jakiś bezmyślny letarg, całkowite wyłączenie mózgu, nawet nie potrafiłem skupić wzroku na niczym. Oprócz tego - permamentnie depresyjny nastrój (poza nielicznymi "dobrymi' dniami), nuda, dezorganizacja, odkładanie wszystkiego na potem, słabe relacje z ludźmi i sporo innych rzeczy.

W każdym razie, tak to trwało i nikomu nie potrafiłem powiedzieć o problemie - o ile problemy z uwagą mogłem hmmm nazwać, wymienić, stwierdzić, to pozostałe objawy uznawałem po prostu za niezbyt przyjemne cechy swojego charakteru.

Więc tak sobie żyłem w przekonaniu, że jestem do dupy i żyłbym tak dalej, gdybym pare dni temu dokonałem odkrycia. Przypadkowo natknąłem się na artykuł o ADHD i ADD. Po prostu.... jakbym czytał historię swojego życia.

So, chcę teraz do kogoś z tym iść, tylko nie zupełnie wiem, jakie kroki powinienem podjąć? Czy najpierw do rodzinnego po skierowanie do specjalisty, czy od razu do, nie wiem, neurologa albo psychiatry? Proszę o pomoc