Już wkrótce 14. edycja Międzynarodowego Kongresu Dermatologii Estetycznej i Medycyny Anti-Aging, jednego z największych i najbardziej opiniotwórczych spotkań lekarzy dermatologów estetycznych w Polsce.

Kongres odbędzie się w warszawskim Hotelu Marriott w dniach 8-10 marca 2013 roku, jego organizatorem jest Stowarzyszenie Lekarzy Dermatologów Estetycznych i Fundacja Medycyny Anti-Aging, które promują w Polsce nowoczesną, świadomą, a zarazem bezpieczną dermatologię estetyczną.

Kongres jest okazją do zapoznania się z najnowszymi preparatami, technikami zabiegowymi, nowymi trendami i kierunkami rozwoju tej dziedziny medycyny. Gospodarzami spotkania będą: dr Barbara Walkiewicz-Cyrańska - prezes Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych, dr Ewa Kaniowska - wiceprezes Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych oraz dr Kinga Nicer - wiceprezes Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych.

Na każdym z dotychczasowych kongresów pojawiali się międzynarodowej sławy specjaliści z kraju i zagranicy. Nie inaczej będzie i tym razem. Swoją wiedzą i ogromnym doświadczeniem podzielą się z uczestnikami m.in.: Ewa Szpringer (Polska), Sophie Converset-Viethel (Francja), Koenraad De Boulle (Francja), Catherine De Coursac (Francja), Eckart Haneke (Niemcy), Pierre Andre (Francja), Tatjana Pavicic (Niemcy), Philippe Berros (Francja), Philippe Deprez (Hiszpania), Lubomir Lembas (Polska) oraz wielu innych specjalistów.

Komórki macierzyste, toksyna botulinowa, peelingi lekarskie, korekcja twarzy kwasem hialuronowym, różne rodzaje osocza bogatopłytkowego, karboksyterapia, intralipoterapia, Ginekologia Estetyczna - to tylko część spośród wielu zagadnień, które specjaliści postarają się ująć pod różnymi kątami. Kongres będzie chciał zwrócić uwagę mediów na bezpieczeństwo i profesjonalizm, które są niezbędne przy wykonywaniu zabiegów związanych z dermatologią estetyczną oraz na coraz mocniej rozwijającą się dziedzinę - psychodermatologię. Pogłębianie wiedzy i wymiana doświadczeń - to główne cele zbliżającego się właśnie kongresu.

Serdecznie zapraszamy.